Tuojiangosaurus (tuodžiangozaver)

Teža 2800 kg
Prebivališče Kitajska
Obdobje Pozna jura

Tuodžiangozaver je bil med prvimi dinozavri, ki so jih našli v Aziji. V mestu Zigong so našli skoraj v celoti ohranjeno okostje. Bil je podobno grajen kot stegozaver, le da so plošče na stegozavrovem hrbtu bile ploščate, tuodžiangozaver pa ima majhne, ostre in koščene plošče, ki so bile proti kolkom vedno bolj ostre in podobne trnom. Na konici repa lahko opazimo dva para dolgih trnov, ki so bili verjetno učinkovito orožje za obrambo pred plenilci. Njegova glava je bila majhna in ozka. Čeljust je bila opremljena z nizkokrošnjastimi zobmi, iz česa lahko sklepamo, da si je hrano iskal med nizkim rastlinjem, kot so na primer praproti. V nasprotju s stegozavrom, se ni mogel postaviti na zadnje noge, ker ni imel pomembnih vretenčnih izrastkov za izraščanje mišičevja.